PF EĞİTİMİ BAHAR DÖNEMİ BAŞVURULARI HAKKINDA

PEDAGOJİK FORMASYON 2018 BAHAR DÖNEMİ KONTENJAN DUYURUSU

2018 BAHAR DÖNEMİ PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURULARI ÖN KAYITLA ALINARAK BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE BÖLÜMLERE KONTENJAN AYRILACAKTIR.KESİN KAYITTA BİR BÖLÜMDEN EN AZ 20 KİŞİ KAYIT YAPTIRMADIĞI TAKDİRDE PROGRAM AÇILMAYACAKTIR.

PF BAŞVURULARINI ; SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ AYRI, MEZUNLAR AYRI SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARDIR:

SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ PF BAŞVURULARINI, OBİS ÜZERİNDEN "FORMASYON BAŞVURU" LİNKİNE TIKLAYARAK YAPABİLİRLER. BAŞKA İŞLEM YAPMALARINA GEREK YOKTUR.(NOT : SAÜ Son sınıf öğrencileri başvuru yapabilmeleri için en az başarılı 160 ve üzeri akts'leri olmaları gerekmektedir.)

MEZUN ÖĞRENCİLER PF BAŞVURULARINI, www.pf.sakarya.edu.tr ADRESİNDEKİ İLGİLİ DUYURU LİNKİNDEN GEREKLİ BİLGİLERİ GİREREK YAPACAKLARDIR.(4'lük sistemdeki not ortalamanızı giriniz , not ortalamanız 4'lük sistemde mevcut değil ise 100'lük sistemdeki not ortalamanızın Sakarya Üniversitesi Not Çevirim Tablosuna göre 4'lük sistemdeki karşılığını giriniz. Örnek: 2.54 )SAKARYA ÜNİVERSİTESİ NOT ÇEVİRİM TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ. MEZUN ÖĞRENCİLER BAŞVURU LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURULAR 05 OCAK 2018 ’DE BAŞLAYIP 26 OCAK 2018 SAAT 17:00'DE SON BULACAKTIR. AKABİNDEKİ 1-2 GÜN İÇİNDE BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE BÖLÜM KONTENJANLARI BELİRLENECEK VE ASİL KAYIT HAKKI KAZANANLARIN LİSTELERİ AÇIKLANARAK KESİN KAYITLAR YAPILACAKTIR.

PEDAGOJİK FORMASYON ÜCRETİ, YÖK'ÜN BELİRLEDİĞİ VE 5 YILDIR UYGULAMAKTA OLDUĞU ŞEKİLDE, 2054 TL'DİR. BU ÜCRET 2 TAKSİT (1027 + 1027) HALİNDE ÖDENECEK OLUP, KESİN KAYIT SIRASINDA 1027 TL'LİK 1. TAKSİT ÖDENECEK; 2. TAKSİT 1027 TL DAHA SONRA BELİRTİLECEK TARİHTE ÜNİVERSİTEMİZ HESABINA ÖDENECEKTİR.

DERSLER 2018 ŞUBAT AYINDA BAŞLAYACAK OLUP, TEORİYE DAYALI 7 DERS 2018 HAZİRAN  AYINA KADAR, 2.DÖNEM YAPILACAK OLAN 3 DERSTE 2018 EYLÜL/2019 OCAK  TARİHLERİ ARALIĞINDA TAMAMLANACAKTIR. EĞİTİMLER YÜZ YÜZE ŞEKİLDE EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDE (HENDEK KAMPÜSÜNDE) VERİLECEKTİR.

 

 

SON SINIF VE MEZUN ÖĞRENCİLER İÇİN BAŞVURU YAPABİLECEK BÖLÜMLERİN LİSTESİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

 

  PEDAGOJİK FORMASYONA BAŞVURABİLECEK ALANLAR

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

İŞLETME FAKÜLTESİ

Alman Dili ve Edebiyatı

Turizm İşletmeciliği

Çeviribilim

İşletme Bölümü

Biyoloji

Kamu

Coğrafya

Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Felsefe

 

Sosyoloji

 

Fizik

 

Kimya

 

Matematik

 

Tarih

 

Türk Dili ve Edebiyatı

 

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

 

Ebelik

 

Hemşirelik

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

 

Antrenörlük Eğitimi

 

Rekreasyon

 

Spor Yöneticiliği

 

DEVLET KONSERVATUARI

 

Temel Bilimler

 

Türk Halk Oyunları

 

Türk Müziği

 

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

 

Görsel İletişim Tasarımı

 

Geleneksel Türk El Sanatları

 

Resim

 

Seramik ve Cam

 

İLAHİYAT