PF EĞİTİMİ 2019 GÜZ DÖNEMİ ÖN BAŞVURULARI HAKKINDA (09.09.2019)

PEDAGOJİK FORMASYON 2019 GÜZ DÖNEMİ KONTENJAN DUYURUSU

2019 GÜZ DÖNEMİ PEDAGOJİK FORMASYON BAŞVURULARI ÖN KAYITLA ALINARAK BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE BÖLÜMLERE KONTENJAN AYRILACAKTIR.KESİN KAYITTA BİR BÖLÜMDEN EN AZ 30 KİŞİ KAYIT YAPTIRMADIĞI TAKDİRDE PROGRAM AÇILMAYACAKTIR.

PF BAŞVURULARINI ; SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ AYRI, MEZUNLAR AYRI SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARDIR:

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SON SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ PF BAŞVURULARINIOBİS ÜZERİNDEN "FORMASYON BAŞVURU" LİNKİNE TIKLAYARAK YAPABİLİRLER. BAŞKA İŞLEM YAPMALARINA GEREK YOKTUR.(NOT : SAÜ Son sınıf öğrencileri başvuru yapabilmeleri için en az başarılı 170 ve üzeri akts'leri olmaları gerekmektedir.)

Not : AKTS eksikliği nedeni ile başvuru yapamayan öğrenciler için, ön başvurular bittikten sonra kontenjan durumununa bakılarak gerekli açıklamalar yapılacaktır.

MEZUN ÖĞRENCİLER PF BAŞVURULARINI, www.pf.sakarya.edu.tr ADRESİNDEKİ İLGİLİ DUYURU LİNKİNDEN GEREKLİ BİLGİLERİ GİREREK YAPACAKLARDIR.(4'lük sistemdeki not ortalamanızı giriniz , not ortalamanız 4'lük sistemde mevcut değil ise 100'lük sistemdeki not ortalamanızın Sakarya Üniversitesi Not Çevirim Tablosuna göre 4'lük sistemdeki karşılığını giriniz. Örnek: 2.54 )SAKARYA ÜNİVERSİTESİ NOT ÇEVİRİM TABLOSU İÇİN TIKLAYINIZ. MEZUN ÖĞRENCİLER BAŞVURU LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.

BAŞVURULAR 09 EYLÜL 2019 ’DE BAŞLAYIP 18 EYLÜL 2019 SAAT 17:00'DE SON BULACAKTIR. AKABİNDEKİ 1-2 GÜN İÇİNDE BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE BÖLÜM KONTENJANLARI BELİRLENECEK VE ASİL KAYIT HAKKI KAZANANLARIN LİSTELERİ AÇIKLANARAK KESİN KAYITLAR YAPILACAKTIR.

PEDAGOJİK FORMASYON ÜCRETİ, YÖK'ÜN BELİRLEDİĞİ VE 5 YILDIR UYGULAMAKTA OLDUĞU ŞEKİLDE, 2054 TL'DİR. BU ÜCRET 2 TAKSİT (1027 + 1027) HALİNDE ÖDENECEK OLUP, KESİN KAYIT SIRASINDA 1027 TL'LİK 1. TAKSİT ÖDENECEK; 2. TAKSİT 1027 TL DAHA SONRA BELİRTİLECEK TARİHTE ÜNİVERSİTEMİZ HESABINA ÖDENECEKTİR.

DERSLER 2019 EKİM AYINDA BAŞLAYACAK OLUP, TEORİYE DAYALI 7 DERS 2020 OCAK  AYINA KADAR, 2.DÖNEM YAPILACAK OLAN 3 DERSTE 2020 ŞUBAT / 2020 HAZİRAN TARİHLERİ ARALIĞINDA TAMAMLANACAKTIR. EĞİTİMLER YÜZ YÜZE ŞEKİLDE EĞİTİM FAKÜLTESİ’NDE (HENDEK KAMPÜSÜNDE) VERİLECEKTİR.

 

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SON SINIF VE MEZUN ÖĞRENCİLER İÇİN BAŞVURU YAPABİLECEK BÖLÜMLERİN LİSTESİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

 

  PEDAGOJİK FORMASYONA BAŞVURABİLECEK ALANLAR

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 

Alman Dili ve Edebiyatı

 

Biyoloji

 

Coğrafya

 

Felsefe

 

Sosyoloji

 

Fizik

 

Kimya

 

Matematik

 

Tarih

 

Türk Dili ve Edebiyatı

 

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

 

Ebelik

 

Hemşirelik

 

*BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

 

*Antrenörlük Eğitimi 

 

*Rekreasyon

 

*Spor Yöneticiliği

 

DEVLET KONSERVATUARI

 

Temel Bilimler

 

Türk Halk Oyunları

 

Türk Müziği

 

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

 

Görsel İletişim Tasarımı

 

Geleneksel Türk El Sanatları

 

Resim

 

Seramik ve Cam

 

İLAHİYAT

 

(* BESYO Bölümünde mezun öğrenciler başvuru yapabilir.)